U subotu 17. 10. 2015. na bazenu Utrina uspješno je održana još jedan plivački miting „Vidra“. Okupio je rekordnih 452 natjecatelja iz 15 hrvatskih klubova, i PK Olymp Banja Luka, pa je i ove godine miting imao međunarodni karakter.
Plivačice i plivači borili su se za medalje u 5 (zatvorenih) starosnih kategorija muški (A 1999/2000, B 2001, C 2002, D 2003, E 2004/2005) i ženske
(A 2001/2002, B 2003, C 2004, D 2005, E 2006.)
Na natjecanju je nastupilo 13 plivačica i plivača PK Sisak-Janaf, Tea Lužaić, Marta Kirin, Nika Trubelja, Maja Sigur, Jana Pavičić, Klara Ana Rafaj, Lovro Olah, Saša Čulić, Petar Bodo Milaković, Karlo Tomić, Ilan Vezmarović, Renato Periček, i Patrik Miškulin.Gotovo svi su plivali svoje najbolje rezultate, a u kategoriji B Tea Lužaić osvojila brončanu medalju na 100 m delfin. Za istaknuti su još i plasmani Jane Pavičić 4. mjesto na 100 m prsno, te Maje Sigur 8. mjesto u istoj disciplini, dok je Tea Lužaić isplivala 8. rezultat na 100 m slobodno (sve u B kategoriji).
Budući da su se plivale samo dionice od 100 m (leptir, leđno, kraul, prsno), natjecanje je imalo karakter kontrolnog pred nadolazeća natjecanja na kojima će svi plivači plivati svoje najbolje discipline.
Na mitingu su oborena i 3 rekorda mitinga; u kategoriji A Lorena Jerebić je na 100 m delfin srušila svoj dosadašnji rekord, a novi rekord iznosi 1:03.50. Karla Kvesić je također u kategoriji A postavila novi rekord mitinga na 100 m prsno sa vremenom 1:14.70. U kategoriji C Tesa Novak je na 100 m slobodno postavila novi rekord koji sada iznosi 1:03.52.
Plivačica i plivač i koji su ostvarili najvrjedniji rezultat su Lorena Jerebić (ZPK) koja je ostvarila visokih 651 bod na 100 m delfin sa rezultatom 1:03.50, te Leo Bavdek (Jadera) koji je utrku 100 m mješovito isplivao za 59.67 i osvojio 615 bodova.
Natjecatelje Sisak Janaf-a vodili su trenerica Lidija Franić i trener Velimir Rođak.

***

Nakon prvog ovosezonskog HPS Mini Grand prix natjecanja za kadete i mlađe kadete održanog u Šibeniku, na redu je i prvi Grand prix miting za seniore, juniore i mlađe juniore.
U Splitu je 24. i 25. listopada 2015. godine održan prvi iz serije Grand prix mitinga u organizaciji Plivačkog kluba Jadran. Na Poljudu se okupilo 286 plivačica i plivača iz 19 hrvatskih klubova, dok su se za medjunarodni karakter natjecanja pobrinuli klubovi iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Mađarske. Iz Siska, put Splita krenula je 21 plivačica i plivač; Ema Šarar, Lea Peternel, Lucija Pavišić, Saša Podrić, Petra Golem, Vanessa Vukić, Laura Radić, Nika Pancirov, Nola Brnad, Morena Polanec, Paulina Kušan, Domagoj Malić, Matija Luka Rafaj, Josip Budimski, Karlo Grabić, Matija Lukić, Aldin Botonjić, Fran Senčar, Roberto Milaković, Karlo Gavranović, Matija Jurišić, dok ih je u Splitu dočekao Stefan Brnad koji je na poziv izbornika mlade plivačke reprezentacije Hrvatske boravio na reprezentativnim pripremama u Zadru od 18. do 24. 10.

Plivači su bili podjeljeni u tri kategorija; kategorija A je opća kategorija, kategorija B juniori, kategorija C mlađi juniori.
Iako u najtežem dijelu priprema, plivačice i plivači iz Siska otplivali su izvrsne rezultate i osvojili ukupno 30 medalja (3 zlatne, 16 srebrnih i 11 brončanih).

Osvajaći medalja su:
Ema Šarar – četiri srebrne medalje u općoj kategoriji u disciplinama 50 m leđno i 50 m slobodno, 100 m slobodno i 100 m mješovito
Lea Peternel – dvije srebrne medalje u općoj kategoriji za discipline 100 i 200 m prsno.
Nika Pancirov – srebrna medalja u disciplini 200 m mješovito i brončana medalja na 800 m slobodno u kategoriji C.
Nola Brnad – srebrna medalja u disciplini 200 m prsno i tri brončane medalje u disciplinama 100 m prsno, 400 m mješovito i 200 m mješovito za kategoriju C.
Laura Radić – srebrna medalja u disciplini 50 m leptir i dvije brončane medalje u disciplinama 50 m leđno i 200 m leđno u kategoriji B.
Morena Polanec – brončana medalja u kategoriji C u disciplini 200 m leđno.
Matija Lukić – tri zlatne medalje u disciplinama 50, 100 i 200 m prsno i brončana medalja u disciplini 200 m mješovito u kategoriji B.
Matija Luka Rafaj – srebrna medalja u disciplini 400 m slobodno i brončana medalja u disciplini 1500 m slobodno u općoj kategoriji.
Stefan Brnad – srebrna medalja u disciplini 400 m mješovito u općoj kategoriji, te tri srebrene medalje u kategoriji B u disciplinama 200 m prsno, 1500 m slobodno i 200 m mješovito.
Karlo Grabić – srebrna medalja u kategoriji B u disciplini 50 m leđno.
Aldin Botonjić – brončana medalja u kategoriji B u disciplini 50 m slobodno.
Fran Senčar – srebrna medalja u kategoriji B u disciplini 200 m leptir.
Roberto Milaković – brončana medalja u kategoriji B u disciplini 1500 m slobodno.

U pratnji plivača bili su treneri Dejan Rukljač i Marko Milatović.
Zahvaljujemo INA d.d. na pomoći pri odlasku na natjecanje.

PK-NOVI_logo(1)